Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest stelaż pod materac i czy muszę go dokupić oddzielnie?

Stelaż pod materac ma za zadanie utrzymanie materaca i zapewnienie jego wentylacji. Dlatego konstrukcja jest ażurowa i składa się z drewnianych listew. Do tego modelu łóżka możesz wybrać jeden spośród trzech dostępnych stelaży. Jeśli planujesz zakupić lub używasz materaca kieszeniowego, to zalecamy stelaż zagęszczony o podwójnej gęstości listew, który zapewni odpowiednie podparcie materaca i przedłuży jego żywotność lub profesjonalny stelaż elastyczny, który zapewni najwyższy komfort użytkowania. Podczas zakupu łóżka wybierz opcję z rozwijanego menu u góry strony.

 

3. Czy meble można zamówić z dostawą za granicę?  

Oczywiście. Meble dostarczamy w dowolne miejsce w Europie za pośrednictwem naszych przedstawicieli lub bezpośrednio za pomocą firm kurierskich. W celu ustalenia kosztów prosimy o kontakt.

 

4. Jaki jest termin oczekiwania na zamówienie?

Terminy dostawy podane są przy każdym produkcie na stronie. W dniu wysyłki poinformujemy Cię telefonicznie oraz otrzymacie Państwo e-mail od przewoźnika z dokładną informacją o terminie dostawy.

 

5. Czy istnieje możliwość otrzymania rabatu?

Oczywiście, jednak rabaty przyznajemy na zakupy powyżej 8000 zł. Dodatkowo staramy się organizować promocje, które umożliwiają jeszcze korzystniejszy zakup. Informacje o promocjach znajdują się na stronie głównej naszego sklepu. Przyznawanych rabatów nie można łączyć z promocjami.

 

6. Z czego wynika czas oczekiwania na zamówienie?

Meble produkujemy z naturalnego drewna. Wbrew pozorom nie jest łatwo kupić korzystnie materiał odpowiedniej jakości. W związku z tym każdy mebel wykonujemy pod konkretne zamówienie. Cykl obróbki drewna jest bardzo złożony, a wymagania jakościowe nie pozwalają nam skrócić tego procesu. Jeśli jednak Państwa zamówienie jest wyjątkowo pilne, to prosimy o kontakt z nami, postaramy się pomóc.

 

7. Z jakiego materiału wykonane są wasze meble?

Nasze meble wykonane są w 100% z litego drewna sosnowego lub bukowego, tzw. "klejonki" łączonej na mikrowczepy. Meble z kolekcji DANZZ oraz DEESI wykonujemy z litego drewna dębowego, olchowego, jesionowego, orzechowego oraz z czereśni

Klejonka powstaje poprzez sklejenie ze sobą mniejszych elementów drewna litego, zwanych fryzami. Klejenie drewna umożliwia nam osiągnięcie wysokich efektów estetycznych naszych wyrobów w postaci:

- stabilnych wymiarów i kształtów przy zmiennej wilgoci i temperatury powietrza (brak krzywizn i paczenia się drewna);

- możliwości eliminacji podczas produkcji wad drewna takich jak: sęki, sinizny, pęknięcia, miejsca o innym zabarwieniu oraz inne wady anatomiczne drewna;

- utrzymania możliwości produkcji wyrobów w 100% z litego drewna mimo stale drożejącego surowca;

- nie stosowania zamienników w postaci tanich płyt drewnopochodnych, tj.: płyty wiórowe, płyty okleinowane, płyty pilśniowe (MDF i HDF) i inne;

- w zależności od kolekcji i wybranego koloru - meble wykańczamy ekologicznymi lakierami wodnymi, olejami naturalnymi, lakierami rozpuszczalnikowymi lub farbami akrylowymi

 

8. Czy drewno zmienia kolor po jakimś czasie?

Tak, zwłaszcza sosna. Dzieje się to pod wpływem promieni słonecznych i innych źródeł światła. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. Doskonale niweluje je proces bejcowania mebli na wybrany kolor z naszej palety. Meble bukowe są znacznie odporniejsze na zmiany koloru w wyniku nasłonecznienia.

 

9. Czy bejce którymi malujecie meble zakrywają strukturę drewna

Nie. Meble malujemy bejcami które wnikają w strukturę drewna ale jej nie zakrywają. Jest to celowe działanie aby podkreślić walory drewnianych mebli.

 

10. Czy montaż mebli  jest prosty?

Tak, nawet bardzo. W zależności od indywidualnych umiejętności nie powinien zająć dłużej niż 30 do 60 minut. Do każdego produktu dołączamy czytelną instrukcję.

 

11. Czy jeśli na łóżku będą spały dwie osoby to trzeba zastosować dwa stelaże pod materac?

Niekoniecznie, jednak w rozmiarach łóżek 180x200 i 200x200 instalujemy po dwa stelaże. W rozmiarach 120x200, 140x200, 160x200 jest jeden wspólny stelaż.

 

12. W jaki sposób mogę opłacić zamówienie?

Za zamówiony towar w sklepie DSI-meble mogą Państwo zapłacić za pomocą jednej z poniższych opcji:

- Płacąc z góry przelewem - po złożeniu zamówienia, otrzymacie Państwo maila potwierdzającego złożone zamówienie wraz z numerem konta, na który należy przelać kwotę zakupów plus koszty przesyłki. Płatność może być zrealizowana w dowolnym banku, na poczcie, innej uprawnionej placówce, bądź za pomocą bankowości elektronicznej.

- Płacąc przy odbiorze - gotówkę należy wtedy przekazać kurierowi.

- Kupując na raty.

- Kartą kredytowa lub płatniczą za pośrednictwem szybkich płatności on-line

Na specjalne życzenie Sklep może wystawić Fakturę Pro Forma, na podstawie której Klient dokona płatności za zamówiony towar.

Każde zrealizowane Zamówienie jest dokumentowane Fakturą VAT lub paragonem, który na prośbę Klienta jest wysyłany pocztą na wskazany przez Niego adres.

 

13. Czym się różnią sprężyny kieszeniowe stosowane w materacach kieszeniowych od bonelowych ?

Bonelowe - to tak zwane "gołe" sprężyny, które są ze sobą połączone, w związku z tym działają wspólnie. Objawia się to tym, że kiedy ktoś siada na boku materaca robi się w nim "dół", bo reagują wszystkie sprężyny.

Sprężyny kieszeniowe - wkładem kieszeniowym nazywamy uporządkowany system pojedynczych sprężyn umieszczonych w oddzielnych woreczkach, wykonanych z tkaniny. Ich wysokość została dobrana w ten sposób, aby umieszczone w środku sprężyny zapewniały elastyczność materaca na całej powierzchni. Materace kieszeniowe mają wiele zalet. Po pierwsze - sprężyny umieszczone są w osobnych kieszeniach, co nie powoduje ich stykania się oraz eliminuje wszelkie odgłosy pracujących wewnątrz materaca sprężyn. Po drugie - system sprężyn umożliwia dopasowanie materaca do indywidualnych preferencji użytkownika i zapewnia komfort wypoczynku, bez względu na to w jakiej pozycji śpimy.

Sprężyny można rozmieszczać w różny sposób, mogą też różnić się średnicą, wysokością i grubością drutu. Łącząc je można stworzyć wiele stref twardości w taki sposób, aby materac lepiej dostosował się do ciała i dawał odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Po trzecie - nie ma możliwości zapadania materacy, ponieważ sprężyny ściśnięte są o około 30 procent, co eliminuje ryzyko zapadania. W przypadku materaca ze sprężyną kieszeniową, na którym śpią dwie osoby obracanie jednej z nich nie będzie odczuwalne dla drugiej. Nie ma też znaczenia różnica wagi pomiędzy dwoma osobami śpiącymi razem na jednym materacu, która to w przypadku materaca ze sprężyną standardową typu bonel powoduje, iż osoba lżejsza zsuwa się na osobę cięższą.

 

14. Czy pokrowiec do materacy można zdjąć do prania?

Tak, każdy z materacy ma pokrowiec wyposażony w zamek co umożliwia swobodne zdjęcie i upranie pokrowca.

 

15. Czym się charakteryzują poszczególne składniki materacy?

 

Mata kokosowa:

Jak sama nazwa wskazuje mata kokosowa produkowana jest z orzecha kokosowego, a ściślej mówiąc, z włókien jego skorupy. Ze względu na swoje właściwości wzmacniające i usztywniające stosowana jest w przemyśle tapicerskim oraz meblowym. W produkcji materacy, wiąże włókna kokosowe za pomocą naturalnego lateksu dzięki czemu podwyższa się twardość materacy, co najważniejsze nie ujmując ich elastyczności. Oprócz tego mata kokosowa znakomicie "oddycha", co przekłada się na znakomitą cyrkulację powietrza w materacu. Struktura włókien pomaga we wchłanianiu wilgoci (w tym potu), co zdecydowanie poprawia komfort snu. Należy dodać również, że mata kokosowa posiada właściwości antyalergiczne, co jest doskonałą wiadomością dla alergików.

 

Sprężyny kieszeniowe siedmiostrefowe: 

Cechą charakterystyczną materacy kieszeniowych jest umiejscowienie sprężyn wewnątrz materaca. W odróżnieniu do tych klasycznych (bonelowych) każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnej, zamkniętej kieszonce z materiału. Pozwala to na niezależną pracę każdej sprężyny co ma ogromny wpływ na głośność materaca (nie ma charakterystycznego skrzypienia) oraz na powierzchnię uginania się materaca. Pod wpływem nacisku na małą powierzchnię, tylko ta mała powierzchnia ulega wgnieceniu. Nie ulega wątpliwości, że komfort korzystania z materaca chociażby dwóch osób jednocześnie jest znacznie większy niż przy materacach klasycznych. W momencie gdy jedna z osób porusza się na materacu po jednej stronie, druga praktycznie w ogóle tego nie odczuwa.

Siedmiostrefowe sprężyny biorą nazwę od faktu, iż ludzkie ciało można podzielić na 7 stref, tzw. podparcia. Materac tworzy się z różnymi strefami, tak aby każda część ciała była odpowiednio podparta. W wyniku tego zabiegu materac idealnie dopasowuje się do różnych części ciała, szczególnie tych wystających (ramiona czy biodra). Dlatego materace siedmiostrefowe są tak wygodne, a przez to cenione.

 

Pianka poliuretanowa:

Pianka poliuretanowa jest tworzywem sztucznym otrzymanym w wyniku skomplikowanego procesu chemicznego. Stosowane są najczęściej w przemyśle meblarskim jako popularne gąbki tapicerskie.

Z takiej właśnie pianki produkujemy nasze materace. Na potrzeby Visby Comfortable Bedrooms wytwarzana jest ona przez międzynarodowy koncern Vita. Nasza pianka charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i trwałe odkształcenia. Jest sprężysta, ale nie za miękka. Pozwala odpowiednio dostosować miękkość materaca do indywidualnej wagi użytkownika. Bardzo precyzyjne, komputerowe cięcie elementów pianki, pozwala na stworzenie solidnej budowy materaca bez szczelin i odkształceń. Pianka poliuretanowa jest wykonana zgodnie z normami ISO 9002, posiada między innymi atest jakości zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny.

 

Materac dwustronny:

Materac dwustronny oznacza to, że można, a nawet powinno się go używać z dwóch stron. Raz na kilka miesięcy materac powinien zostać odwrócony z jednej strony na drugą. Rozwiązanie zapewnia nie tylko odpowiedni komfort snu, ale znacznie może wydłużyć użytkowanie materaca. Jeśli na jednym materacu śpią osoby o znacznej różnicy w wadze ciała, wskazane jest aby materac był co dwa miesiące przekręcany według osi pionowej. Ewentualnie użytkownicy powinni zamienić się miejscami.

 

Siatka wzmacniająca:

Tylko materace firmy Visby mają specjalną siatkę wzmacniającą, zastosowaną wewnątrz oraz na zewnątrz materaca. Ma ona za zadanie wzmocnienie konstrukcji całości produktu. Dzięki zastosowaniu siatki, materac nie załamuje się trwale po zgięciu i nie pozwala na zapadanie się sprężyn. Siatka wzmacniająca na zewnątrz tworzy dodatkowy pokrowiec, chroniący materac przed uszkodzeniem i zabrudzeniami.

 

Owata

Owata to włóknina stosowana w przemyśle meblarskim jako materiał wyściełający. W przypadku materacy Visby, owatą obłożono dwustronnie pokrowiec zewnętrzny. Zrobiono to w tym celu, aby nadać materacom odpowiednią miękkość i puszystość. Materac pikowany owatą odznacza się niskim odkształcaniem, a tym samym zwiększonym komfortem użytkowania.

 

Filc

Filc to jeden z najstarszych materiałów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi. Ten użyty w materacach Visby jest najwyższej jakości materiałem oddzielającym strefę sprężyn od materiału ją oblekającego (pianka lub filc). Filc kładzie się z obu stron materaca. Jego zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości materaca.

 

Viscoelastic

Pianka termoelastyczna Viscoelastic wynaleziona została ponad 30 lat temu w laboratoriach NASA. Początkowo przeznaczona była dla astronautów. Ogromna siła jaka "wgniatała" astronautę w fotel, wymagała odpowiedniego siedziska. Również długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej bądź leżącej osób przebywających w kosmosie wymagało odpowiednich miejsc spoczynku. Choć technologia ma już ponad ćwierć wieku, nadal ma spore zastosowanie. Najważniejszą cechą pianki Viscoelastic jest  reagowanie na temperaturę ciała. Wraz ze wzrostem temperatury pianka staje się bardziej miękka. Co więcej, pianka posiada bardzo małą elastyczność - odkształca się z opóźnieniem. Dlatego materiał ten znalazł zastosowanie również w przemyśle meblowym. Materace wykonane z Viscoelastic są idealnym rozwiązaniem dla osób obłożnie chorych, spędzających dużo czasu w łóżku. Materac pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do jego kształtu i zwiększa się tym samym powierzchnia podparcia. W "materace z pamięcią", jak się często o nich mawia, zaopatrują się np. szpitale.

 

Pokrowiec z tkaniny antyalergicznej

Pokrowiec z tkaniny antyalergicznej to nic innego jak przyjazna alergikom powłoka z dużą ilością bawełny, opinająca materac. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny ułatwiający zdejmowanie go z materaca. Dzięki temu systematycznie można go prać, eliminując grzyby i roztocza, tak niebezpieczne dla uczulonych osób.

 

Pokrowiec hypoalergiczny

Hypoalergiczny pokrowiec, wykonany został z wysokiej jakości dzianiny zawierającej dużą ilość bawełny, która jest niezwykle miła w dotyku, a jednocześnie niezwykle trwała. Przekłada się to na niezwykły komfort użytkowania. Głównym zadaniem pokrowca jest maksymalne niwelowanie ryzyka uczuleń. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny ułatwiający zdejmowanie go z materaca. Dzięki temu systematycznie można go prać, eliminując grzyby i roztocza.

 

Materac zima-lato

Materac wielosezonowy zima-lato to taki materac, którego z powodzeniem można używać przez cały rok. Materac posiada stronę tzw. letnią i zimową. Różnią się one tym, co jest bezpośrednio pod pokrowcem. Strona letnia ma większą ilość warstw klimatyzujących, a mniejszą ilość warstwy ocieplającej. Strona zimowa na odwrót. Dzięki takiemu rozwiązaniu zimą możemy cieszyć się miłą i ciepłą warstwą owczej wełny, a latem, po odwróceniu na drugą stronę, cieszyć się chłodną, przewiewną warstwą, która nie spowoduje przegrzania. Pokrowiec nie jest pikowany, co pozwala na łatwe ściąganie go.

 

Pranie

Zalecana temperatura do prania takiego pokrowca to 40 °C. Pokrowiec utrzymuje wtedy swoje właściwości - ocieplanie oraz wchłanianie i oddawanie wilgoci.

 

Zagięcie materaca

Materac dzięki odpowiedniemu zagięciu nadaje się również do regulowanych stelaży.

 

Lateks

Lateks to potoczna nazwa mleczka kauczukowego pozyskiwanego z roślin kauczukodajnych. Po skomplikowanych i licznych procesach przetwarzania otrzymuje się różne rodzaje materiału, który wykorzystuje się m.in. w przemyśle meblarskim.

Wiele osób uważa, że materace lateksowe to materace bliskie ideału. Oczywiście każdy ma swoje własne preferencje co do posłania, jednak bez wątpienia ten rodzaj materacy jest warty uwagi.

Przede wszystkim lateks bardzo precyzyjnie dopasowuje się do ciała, które na nim spoczywa. Znaczy to tyle, że blok lateksowy w materacu, na którym osoba będzie leżała ugnie się tylko tam, gdzie będzie się na niego naciskać. Powodem takiej precyzyjnej elastyczności jest to, że lateks składa się z milionów drobnych komórek. Nie trzeba chyba dodawać, że takie rozwiązanie bezpośrednio przekłada się na wielki komfort użytkowania. Każdy fragment ciała jest precyzyjnie podparty.

Dzięki wysokim proporcjom lateksu naturalnego materace lateksowe są również bardzo elastyczne i wytrzymałe.

Mawia się, że materace lateksowe to idealne rozwiązanie dla alergików. Dlaczego? Otóż lateks wysokiej jakości posiada silne właściwości antyalergiczne. Oprócz tego ma doskonałą cyrkulację powietrza - innymi słowy on "oddycha". To wszystko nie pozwala zagnieździć się żadnym nieprzyjaznym roztoczom czy grzybom wewnątrz materaca. Dzięki temu są to jedne z najbardziej higienicznych typów materacy.

 

Wełna owcza

Wełna owcza uzyskana przez strzyżenie żywych owiec stanowi doskonały surowiec włókienniczy do wyrobu wysokiej jakości tkanin. Zastosowana w materacach wełna owcza utrzymuje stałą temperaturę ciała, doskonale przepuszcza powietrze, wchłania 45% wilgoci wydzielanej przez ciało podczas snu, a następnie kiedy materac nie jest używany wilgoć odparowuje. Materace z wełny są szczególnie polecane osobom z problemami kręgosłupa, układem krążenia oraz w profilaktyce antyodleżynowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl